odzyskanie wody z oczyszczalni ścieków
Oczyszczalnia ścieków Topas
z filtrem i lampą UV
Innowacyjne urządzenie pozwalające na odzyskanie oraz ponowne wykorzystanie wody pochodzącej z przydomowych oczyszczalni ścieków! Uzyskaj najczystszą wodę oraz kontroluj pracę urządzenia przez telefon komórkowy!
Jak to działa?
Lampa UV to urządzenie instalowane w przydomowej oczyszczalni ścieków TOPAS. Jej zastosowanie umożliwia pożycie się z wody wszystkich rodzajów glonów, grzybów, bakterii i wirusów, które powodować mogą różnego rodzaju choroby i infekcje. Skutecznie radzi sobie z patogenami chorób takich jak: cholera, tyfus, grypa czy WZW.
Zalety stosowania lampy UV w przydomowej oczyszczalni ścieków:
- brak konieczności stosowania chemii – jest to fizyczny proces dezynfekcji,
nie zmienia smaku i zapachu wody – nie wpływa na właściwości fizyko-chemiczne,
nie zmienia pierwotnego składu wody,
brak produktów uboczne dezynfekcji,
efekt jest prawie niezależny od chemii i temperatury wody,
10 sekund – tyle wynosi max czas dezynfekcji wody w fazie przepływu,
mały rozmiar, energooszczędność, ekologia – to cechy systemu uzdatniania wody z wykorzystaniem lampy UV
do czego można wykorzystać taką wodę?
Ponownie odzyskana przez nas woda pochodząca z oczyszczalni ścieków Topas z lampą UV służyć może jako woda przemysłowa oraz do podlewania roślin, spłukiwania toalet, czy prania ubrań. Nie nadaje się ona jednak do spożycia, aby było to możliwe, konieczne jest zainstalowanie w oczyszczalni filtra piaskowego, po przejściu przez który, oczyszczona woda pozbawiona zostanie zawiesin i cząstek koloidalnych i dopiero wówczas poddana zostanie działaniu lampy UV. Zawiesiny w wodzie mogą absorbować promienie UV, wpływając tym samym na obniżenie poziomu dezynfekcji, dlatego w celu pozyskania wody pitnej z naszej przydomowej oczyszczalni ścieków Topas konieczne jest jej odpowiednie doposażenie. Szukasz więcej informacji o oczyszczalniach Topas kliknij po więcej lub skontaktuj się z nami!
Sprawdź jak działa lampa UV!
Elementy wyposażenia dodatkowego oczyszczalni Topas w wersji premium
Lampa UV
W ciągu maksymalnie 10 s dezynfekuje wodę, niwelując z jej składu glony, bakterie, grzyby i wirusy.
Filtr piaskowy
Zastosowanie filtra piaskowego w końcowym etapie procesu oczyszczania ścieków powoduje pozbycie się z nich wszelkich zawiesin i cząstek koloidalnych, które mogą absorbować promienie UV i wpływać na nieskuteczność dezynfekcji lampą.
Moduł GSM
Każda oczyszczalnia Topas posiada moduł sterujący jej pracą TOM, dodatkowe doposażenie urządzenia w moduł GSM pozwala na zdalne sterowanie i kontrolowanie pracy oczyszczalni przez telefon komórkowy, z dowolnego miejsca na świecie.
Dozowanie koagulantu
Koagulant glinowy stosowany jest w celu wspomagania procesu defosfatacji, czyli strącania i redukcji związków fosforu, zawartych w ściekach. Defosfatacja zachodzi wraz z denitryfikacją w fazie zwrotnej.
Najwyższy stopień oczyszczania!
Topas osiąga najwyższy stopień oczyszczania ścieków bytowych spośród dostępnych na rynku oczyszczalni. Potwierdzają to wyniki badań akredytowanych laboratoriów w całej Polsce oraz międzynarodowe certyfikaty. Biologiczna oczyszczalnia ścieków Topas to hit na rynku skandynawskim!
W pełni automatyczna!
Nie musisz martwić się o poprawność funkcjonowania urządzenia, możesz kontrolować ją telefon komórkowy! Moduł Tom kontroluje pracę oczyszczalni i w razie potrzeby przełącza urządzenie w odpowiedni tryb.
Ekologiczna!
Naturalny proces oczyszczania ścieków z wykorzystaniem technologii osadu czynnego nie wymaga stosowania żadnych wspomagaczy w postaci biopreparatów Oczyszczony ściek spełnia wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej z dnia 12 lipca 2019 r. w sprawie substancji szczególnie szkodliwych dla środowiska wodnego oraz warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu do wód lub do ziemi ścieków, a także przy odprowadzaniu wód opadowych lub roztopowych do wód, lub do urządzeń wodnych.
Ekonomiczna!
Inwestycja w biologiczną oczyszczalnię Topas oznacza koniec z comiesięczną wizytą wozu asenizacyjnego. Pozwala ona na zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Koszty eksploatacji ograniczają się do kosztów zużycia energii potrzebnej do pracy urządzenia i wywozu nadmiaru osadu raz w roku.